Güvenilir Kazı Kazan Oyunları Sitesine Gitme İçin

Çılgın Sayısal Loto Nedir?

Çılgın sayısal loto nedir tanımı için 1 – 90 arası sayılardan 6 tanesinin oyun kartındaki kolonlarda işaretlenerek çekiliş yapılmasını sağlayan şans oyunudur. Sayısal loto oyununa yeni özellikler kazandırılarak oyunun daha fazla kazandırması sağlanmıştır.

Logo 1
SİTE PUANI
StarStarStarStarStar
SİTE BONUSU
8500 TL İlk Üyelik Bonusu + 300 Sweet Bonanza Free Spin
Logo 2
SİTE PUANI
StarStarStarStarStar
SİTE BONUSU
8000 TL Üyelik Bonusu + 200 Sweet Bonanza Bedava Spin
Logo 3
SİTE PUANI
StarStarStarStarStar
SİTE BONUSU
4500 TL Üyelik Bonusu + 150 Sweet Bonanza Ücretsiz Spin
Logo 4
SİTE PUANI
StarStarStarStarStar
SİTE BONUSU
5000 TL İlk Üyelik Bonusu + 300 Sweet Bonanza Free Spin
Logo 5
SİTE PUANI
StarStarStarStarStar
SİTE BONUSU
6000 TL Üyelik Bonusu + 250 Sweet Bonanza Bedava Spin

Çılgın sayısal loto oyununda doldurulan kolonlardan herhangi birisinde, en az iki en fazla 6 sayı tutturulduğunda loto ikramiyesi kazanılıyor. Çılgın sayısal lotoda tüm özellikler isteğe bağlı olarak kullanılabiliyor ve elde edilecek olan kazanç miktarları artırılabiliyor.

Sayısal loto oyununda sadece işaretlenen 6 sayı tutturulmaya çalışılırken, çılgın sayısal lotoda joker sayı çekilişi de yapılıyor. Oyun kupon ücretleri ile oluşturulan oyun ikramiye havuzunda toplanan miktarlar, kazanan oyunculara paylaştırılıyor.

Sayısal Loto Nedir?

Sayısal loto şans oyunu ilk olarak 1955 yılında Almanya’da oynanmaya başlanmıştır. İlk başlarda 49 sayı içerisinden 6 sayıyı bilmeye dayalı sistemle oynanabilen oyundur. Çılgın sayısal loto nedir araştırmalarını yapan oyuncular, oyunun yeni versiyonunun 90 sayı içerisinde 6 sayının tahmin edilmesi gerektiğini görebiliyor.

Loto oyuncular, en az bir kolon doldurarak oynayabiliyor. Sayısal loto kurallarına göre kolon ücretleri 10 TL olarak belirlenmiştir ve oyuncular, şanslarını artırabilmek için birden fazla kolon doldurabiliyor. Sayısal loto yenilenmiştir ve tüm oyuncular çılgın sayısal loto olarak oynamaya başladı.

Sayısal Loto
cilginsayisalloto

Çılgın Sayısal Loto Nasıl Oynanır?

Çılgın sayısal loto nedir ve nasıl oynanır? Milli Piyango şans oyunları arasında yer alan çılgın sayısal loto 1’den 90’a kadar olan tüm sayılar arasından seçilen ve kupona işaretlenen 6 sayı ile oynanan oyundur. Loto bayilerinde ve online oyun sitelerinde oynanabiliyor.

Çılgın sayısal loto kuponu üzerindeki kolonlarda 1’den başlayan ve 90 dahil yer alan sayı kutularından 6 tanesi işaretlenerek oynanabiliyor. Her oyuncu, kolon başı ödeyeceği ücrete göre istediği kadar kolon üzerinden 6 adet sayı işaretlemesini yapabiliyor. Sayısal loto çekilişi yapıldığında kolonlarda işaretli sayıların tutturulması, tutturulan sayı adedine göre ikramiye kazandırır.

Çılgın Sayısal Loto Kuralları

Şans oyunlarının tümü belirli kurallara göre oynanır ve ikramiye kazanılır. Çılgın sayısal loto nedir ve oyun kuralları ile ilgili açıklamalar yapılıyor. Çılgın sayısal loto kurallarına göre kolon üzerinde gösterilen sayı kutularından 6 tanesinin seçilerek işaretlenmesi gerekiyor.

Her kolonda en fazla 6 sayı işaretlenebiliyor ve fazla işaretleme yapılan kolonlar geçersiz kabul edilir. Çekiliş işlemi sonrasında ikramiye kazanılabilmesi için kolonda işaretli sayılardan en az 2 en fazla 6 tanesinin bilinmesi gerekiyor. Bilinen sayı adedine göre oyunda ödeme yapılacak olan ikramiye miktarı farklı olur.

Çılgın Sayısal Loto Ne Kadar Kazandırır?

Çılgın sayısal loto nedir incelemesi ile nasıl oynandığı ve ne kadar kazandırdığı konuları hakkında bilgi sahibi olunur. Sevilen ve çok kazandıran şans oyunlarından birisidir. Çılgın sayısal loto çekilişlerinin başlamasına az bir zaman kalana kadar yeni kuponlar hazırlanabiliyor.

Oyun için kolon dolduran oyuncuların yatırmış oldukları ücretlerin toplamı üzerinden oyun kazancı hesaplamaları yapılıyor. Çılgın sayısal loto oyununda ikramiye kazanan oyunculara %55 oranında ödeme yapılır.

Oyun havuzunda biriken paranın ödeme oranları oyun çekiliş kategorilerine göre farklılık gösteriyor. Çekilişlerde kazanan olmadığı zaman ödül havuzunda biriken miktar, bir sonraki çekilişe aktarılır ve dağıtılacak ödül miktarının yüksek olması sağlanır.

Çılgın Sayısal Loto’da Süperstar Nedir?

Çılgın sayısal loto nedir ve özellikleri nelerdir? Süperstar, oyuna eklenen ve loto çekilişlerinde tutturulan sayılara göre kazanç oranların fazla olmasını sağlayan oyun özelliğidir.

1955 yılında oynanmaya başlayan sayısal loto oyunu, süreç içerisinde çok defa yenilenmiş ve yeni oyun özellikleri eklenmiştir. Süperstar, çılgın sayısal loto oyununda her kolonda süperstar sayısının seçilmesini de sağlıyor. Süperstar numarası için kupon bedeli artıyor.

Normal kupon bedeli 10 TL olurken, 1 süperstar numarası işaretlendiğinde ekstra 5 TL daha ekleniyor ve kupon bedeli 15 TL olarak ödeniyor. Süperstar ikramiyesinin kazanılabilmesi için çekilişte süperstar numarasının bilinmiş olması gerekiyor.

çılgın sayısal
cilgin-sayisal

SüperStar Nasıl Oynanır?

Milli piyango online oyun sitesinde oynanabilen şans oyunu çılgın sayısal loto nedir ve süperstar özelliği nasıl oynanır? Süperstar özelliği ile oynanan şans oyununda iki farklı oyun modu kullanılıyor. Süperstarlı oyunda sekiz farklı kategori uygulanıyor.

Birinci kategoride 6 ve süperstar sayısını bilenler en yüksek ikramiyeyi kazanabiliyor. İkinci kategoride çekilişler, 5+1 ve süperstar doğru tahmini ile yapılıyor. Her kategoride bilinen sayı adedi değişiyor ve kazanç oranları farklı oluyor.

Çılgın sayısal loto oynamak isteyenler, kuponlarını kendileri doldurabiliyor ya da sistem tarafından oynanmış kuponlar için “sen seç” seçeneğini kullanabiliyor. Sistem tarafından rastgele seçilen sayılarla kuponlar hazırlanabiliyor.

Çılgın Sayısal Loto Oyun Modları

Çılgın sayısal loto nedir açıklamalarının yapıldığı sayfalarda, oyunun hangi yöntemlerle oynanabileceği de gösteriliyor. Şans oyunları için farklı seçenekler sunulabiliyor. Çılgın sayısal loto oyunu için iki mod kullanılıyor.

 • Sen seç modu,
 • Sistem modu,
 • Kendin doldur,

Kendin doldur yönetimin kullananlar, kupon üzerindeki kolonlarda yer alan sayı kutularını işaretleyerek şanslı sayılarını seçebiliyor. Diğer modları oynamak isteyenler, şanslarının rastgele yöntemlerle belirlenmesi sağlıyor.

Çılgın Sayısal Loto Sen Seç Modu

Çılgın sayısal loto oyunu oynama işlemleri, oyun bayileri ya da milli piyango online oyun sitesinde yapılabiliyor. Çılgın sayısal loto kuponlarını hazırlamak isteyenler, oyun uygulaması üzerindeki “sen seç” modunu kullanabiliyor. Sen seç modu ile 90 adet sayı arasından 6 şanslı sayının belirlenebilmesi için rastgele seçimler yapılabiliyor.

Rastgele seçimler için tek sayılar arasından seç ya da çift sayılar arasından seç seçenekleri kullanılabiliyor. Oyun uygulaması üzerinde bu seçenekler kullanılarak kolonların hızlı bir şekilde oluşturulması sağlanıyor. Kupon üzerinde işaretleyeceği sayılara karar veremeyenler için kolaylık sağlayan özelliklerden birisidir.

Milli Piyango Siteleri;

Oyun
Sayısal Loto
Süper Loto
Şans Topu
On Numara

Çılgın Sayısal Loto Sistem Oyun Modu

Çılgın sayısal loto oyununda kupon oluşturma işlemlerinde kullanılan sistemlerden birisi “sistem” modudur. Farklı kombinasyonlarla kolonların oluşturulabilmesi için çılgın sayısal loto uygulaması üzerinden en az 7 en fazla 19 adet sayı belirleniyor.

Oyuncunun belirlenmiş olduğu bu sayılar arasından 6 tanesi, sistem tarafından rastgele yöntemle seçiliyor ve istenilen sayı kadar kolon oluşturulabiliyor. Oyun kuponu oluşturma işlemlerinin daha kolay yapılması ve oyuncunun şansını artırabilmesi için bu oyun modunu kullanmayı tercih ediyor. Her oyuncu, haftada üç gün şansını deneyebiliyor ve oyun kuponu kombinasyonlarını sınırsız olarak kullanabiliyor.

Çılgın Sayısal Loto Oyun Kategorileri

Çılgın sayısal loto nedir kaç kategori vardır? 90 sayı arasından şanslı 6 sayının tahmin edilmesi ile oynanabilen oyundur. Çılgın sayısal loto oyunu için altı kategori seçeneği sunuluyor.

 • Birinci kategori, 6 numaranın tamamının bilindiği oyundur,
 • İkinci kategori, 5+1 kombinasyonu ile 5 numara ve joker numarasının bilindiği oyundur,
 • Üçüncü kategori, 5 numarasın doğru bilindiği ve 6. Sayının joker olarak bilindiği oyun kombinasyonudur,
 • Dördüncü kategori, 4 numaranın bilindiği kombinasyondur,
 • Beşinci kategori, 3 numaranın bilinmesi ile ikramiye kazanılan oyundur,
 • Altıncı kategori, 2 numarayı bilen ve 2 numaraya göre ikramiye kazandıran kombinasyondur.

Çılgın sayısal loto oyununda süperstar özelliğini kullanarak, süperstar numarasını da işaretleyen oyuncular, oyunlarını sekiz farklı kategoride oluşabilecek kombinasyonlarla ikramiye kazanmaya çalışıyor.

Çılgın Sayısal Loto Kupon Fiyatı

Çılgın sayısal loto oyunu millipiyangoonline.com online oyun sitesi üzerinden oynanıyor. Oyun sayfasında çılgın sayısal loto nedir incelemelerini yapanlar, oynayacakları oyunda kolon başına ne kadar ödeme yapacaklarını da görebiliyor. Güncel olarak belirlenen kupon ücreti, kolon başına 10 TL olarak belirlenmiştir.

Oynanan kuponlarda süperstar kolonunu da seçenler, 5 TL daha ödeme yapıyor. Süperstarlı çılgın sayısal loto oyun kuponlarında, kolon başı ücret 15 TL’dir. Numara seçimi yapılarak doldurulan kolon sayısı, oyun için ödenecek miktarın hesaplanmasını sağlıyor. Her oyuncu en az bir kolon doldurarak oyunu oynayabiliyor.

Çılgın Sayısal Loto SüperStar Kolon Fiyatı

Milli piyano şans oyunlarından en çok oynanan çılgın sayısal loto oyunu yeni özellikleri ile daha fazla kazandırıyor. Çılgın sayısal loto nedir ile oyunun daha fazla tanınması ve oynanması sağlanıyor.

Süperstar özelliği kullanarak kolonlarını dolduranlar, kupon kaydetme işlemlerinde kuponlarını normal ücretine göre kolon başına 5 TL daha fazla öder. Süperstar kolon fiyatı 5 TL olarak belirlenmiştir ve millipiyangoonline.com oyun sitesinde, kolon sayısına göre kupon fiyatları otomatik olarak hesaplanıyor ve gösteriliyor.

SüperStar Çekilişleri Ne Zaman Yapılır?

Çılgın sayısal loto nedir ne zaman oynanır? Online ya da loto bayilerinde oynanabilen çılgın sayısal loto oyunu her hafta oynanabiliyor. Hafta da üç gün çekilişler yapılıyor ve her çekiliş için kuponlar ayrı ayrı hazırlanıyor.

Çılgın sayısal loto süperstar oyun çekilişleri, her haftanın pazartesi, Çarşamba ve cumartesi günleri gerçekleştiriliyor. Bu her oyuncunun haftada üç defa şansını denemesini ve kazanma şansını artırmasını sağlıyor.

Yapılan çekilişler, milli piyango yayınları ile takip edilebiliyor. Çılgın sayısal loto çekilişlerinin haftada üç defa yapılması, isteyen her oyuncunun, çeşitli stratejilerle kupon hazırlamalarını ve uygulama üzerinden işlemlerini daha kolay yapmalarını sağlıyor.

SüperStar İle Çılgın Sayısal Loto’da Ne Kadar Kazanılır?

Çılgın sayısal loto oyunun süperstar özelliğini kullanarak kuponlarını dolduranlar, çekilişle ikramiye kazandıklarında, oyun ikramiyesinin % 55 oranında kazanç ödemesi alır.

Çılgın sayısal loto nedir tanımlarında hangi durumlarda ne kadar kazanılabileceği bilgileri de veriliyor. Kolona işaretlenen loto sayılarını tutturanlar, süperstar numarasını da tutturmuş olduğunda ek kazanç elde edebiliyor.

Normal loto sayıları tutmasa ve sadece süperstar sayısı tutturulmuş ise oyuncu 25 TL ikramiye kazanarak oyunu kazançlı olarak tamamlıyor. Kolon başına 5 TL ek ücretle oynanan süperstarlı çılgın sayısal loto her durumda oyunculara birçok avantaj sağlıyor.

Çılgın Sayısal Loto’da En Az Kaç Bilmek Gerekiyor?

Çılgın sayısal loto nedir için milli piyango online oyun sitesini ziyaret edenler, nasıl oynayacaklarını ve kaç adet sayı ile ne kadar kazanabileceklerini öğrenebiliyor. Çılgın sayısal loto oyununun her bir kolonunda 1 – 90 arası sayılar yer alıyor ve kurallara gereği 6 farklı sayı işaretleniyor.

Çekilişlerde, ikramiye kazanılabilmesi için işaretlenen 6 sayıdan en az 2 tanesinin bilinmiş olması gerekiyor. Çılgın sayısal loto oyununda süperstar özelliği kullanıldığında ise sadece süperstar sayısının bilinmesi oyunda kazanmak için yeterli oluyor.

Çılgın Sayısal Loto’da Joker Özelliği

Çılgın sayısal loto nedir ve joker özelliği açıklamaları, oyun çekilişlerinde, ekstra bir sayının da çekilmesi ve kuponun kazandırma şansının artırılması bilgileri yer alıyor. Çekiliş yapılan ve içerisinde sayılar bulunan küre içerisinde 1 ve 90 dahil aradaki tüm sayılar yer alıyor.

6 numara çekilişi yapılır ve çekilen sayılar tekrar küre içerisine konulmadan joker olarak bir sayı daha çekilir. Bu süperstar numarası olarak isimlendirilir ve oyuncunun daha fazla ikramiye kazanmasını sağlar.

Çılgın Sayısal Loto’da Büyük İkramiye

Çılgın sayısal loto nedir kazanç oranları nedir? Şans oyunlarında yapılan çekilişlerle tahmin edilebilen sayı adetlerine göre kazanç oranları değişiyor. Çılgın sayısal loto oyununda büyük ikramiye, kolondaki 6 sayısın ve süperstar sayısının tamamının yapılan çekilişte çıkması ile kazanılıyor.

Oyun için kupon hazırlayan ve kuponlarını yatıran tüm oyuncuların ödemiş oldukları ücret toplamı üzerinden büyük ikramiye % 55 oranında veriliyor. Büyük ikramiye % 55 geri dönüş oranı ile hesaplanıyor ve şanslı oyuncu, kuponu ile ikramiyesini hemen ödeme alabiliyor.

Çılgın Sayısal Loto Kazanç Oranları

Çılgın sayısal loto nedir kazanç oranları ne kadardır? Sayısal loto oyununda kazanç kategorileri belirlenmiştir ve her kategoride farklı yüzdelerle oluşturuluyor.

 • 1.Kategori için ödül havuzunun %13’ü,
 • 2.Kategori için ödül havuzunun %13’ü,
 • 3.Kategori için ödül havuzunun %8’i,
 • 4.Kategori için ödül havuzunun %8’i,
 • 5.Kategori için ödül havuzunun %20’i,
 • 6.Kategori için ödül havuzunun %30’u,

Oyun kategorilerinde herhangi bir kazanç olmadığında, ödül havuzu oranı, bir sonraki çekiliş için ödül havuzuna ekleniyor.

Çılgın Sayısal Loto Süperstar Avantajları

Çılgın sayısal loto nedir oyunun yeni özelliklerinin öğrenilmesini sağlıyor. Oyunla ilgili yapılan yenilikler isminin çılgın sayısal loto olarak değiştirilmesini sağlarken, oyunculara avantajlar sağlaması için süperstar özelliği eklenmiştir. Süperstar özelliği, her çekilişte ek kazançların elde edilmesini sağlıyor.

Çılgın Sayısal Loto Nedir?
Çılgın Sayısal Loto Nedir?

En büyük avantajı ise loto çekilişinde 6 sayının hiçbirisini tutturamayanlar, sadece süperstar sayısını tutturarak 25 TL ikramiye kazanabiliyor. Bu tek kolon ile oyunlarını oynayan oyuncuların, ödemiş oldukları kupon bedelinden daha fazla ödeme almış oluyor. Süperstar numarasını bilen oyuncular, 5+1 ve 6 kazanan numara ile en yüksek ikramiyeyi alabiliyor.

SüperStarlı Çılgın Sayısal Loto Kategorileri

Süperstarlı çılgın sayısal loto nedir ve oyun kategorileri kaç adettir? Süperstarlı çılgın sayısal loto oyununda 8 farklı kategori seçeneği vardır. Kategoriler, çekilişlerde bilinen sayı adedine göre oluşturulmuştur.

Birinci kategori, 6 ve süperstar bilen kombinasyon olurken, ikinci kategori 5+1 ve süperstar bilen olarak sıralanıyor. Kategoriler kademeli olarak sıralanıyor. Yedinci kategori 1 ve süperstar bilen, sekizinci ve son kademe ise 0 ve süper star bilen yani hiçbir sayıyı tutturamayan sadece süperstarı tutturan çekilişleri gösteriyor.

Sadece SüperStar Numarası Kazandırıyor Mu?

Çılgın sayısal loto oyununun her özelliği, oyunculara farklı avantajlar sağlıyor. Oyunu araştıran ve oynamaya başlayanlar, sadece süperstar sayısının tek başına ikramiye kazandırıp kazandırmadığını, kazandırıyorsa ne kadar olduğunu araştırıyor.

Çılgın sayısal loto çekilişlerinde, kolonda işaretli 6 sayının hiçbirisi çekilişte çıkmamış ve sadece süperstar sayısı çıkmışsa oyuncu ikramiye kazanabiliyor. Bu teselli ikramiyesi olarak isimlendirilebiliyor. Çekiliş sonrasında süperstar özelliği ile kupon başına 25 TL ikramiye ödemesi yapılıyor.

Kimler Çılgın Sayısal Loto Oynayabilir?

Çılgın sayısal loto nedir ve kimler tarafından oynanabilir. Milli piyango online oyun sitesinde oynanabilen ve 1955 yılında Almanya’da oynanmaya başlanan ve günümüzde en gelişmiş özellikleri ile oynanabilen sayı çekiliş şans oyunudur.

Millipiyangoonline.com oyun sitesi, yasal hizmetler sunduğu için sadece üye olan ve 18 yaşını doldurmuş olanlar oynayabiliyor. Oyun sitesi üyelik şartları, 18 yaşından büyük olanların üye kaydını yapmasını sağlıyor. Siteye üye girişi yapmayanlar, gerçek parayla kupon doldurarak oyunlar oynayamayacaktır.

Milli piyango oyun sitesine online üyelik hesabını oluşturanlar, oyunlarını online olarak oynayabiliyor. Bayilerden oynayacak olanlarda 18 yaşından büyükse kupon yatırma işlemini yapabiliyor.


Diğer Önemli Makaleler;


 

Scroll to Top